Bursa Uludağ Üniversitesi’ne renk geldi

10 Ocak, 2020 - 08:03 -- selim
Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, seçmeli ders olarak gördükleri ‘El Örgüleri ve Çarpana Dokuma’ dersi kapsamında hazırladıkları örgüleri üniversite içerisindeki ağaçlara giydirdi. Öğrenciler, renkli görüntülerin olduğu etkinlikte doğanın korunmasına dikkat çekmek istediklerini söyledi.
 
BUÜ Tıp Fakültesi’nde seçmeli "El Örgüleri ve Çarpana Dokuma" dersi alan 36 öğrenci, yaptıkları el örgüsü dokumaları fakülte bahçesindeki bazı ağaçlara giydirdi. BUÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Sevgi Yüksel Uzunöz, öğrencilerin bu uygulamayla birlikte bir yandan el örgü tekniği ile geleneksel motifleri gelecek nesillere aktardıklarını, diğer yandan da doğanın korunmasına dikkat çektiklerini söyledi. Etkinliği ders verdiği 36 öğrenciyle gerçekleştirdiklerini belirten Öğr. Gör. Uzunöz, "Doğaya karşı duyarlı olmayı hatırlatması açısından hoş izler bırakacağını umduğumuz bu çalışmalar, doğanın korunması ve gelecek nesillere aldığımızdan daha iyi durumda devredilmesi konusunda farkındalık oluşmasını sağlayacak" dedi.
 
Her yıl farklı bir konsept ile gerçekleştirdikleri projenin öğrencilere olumlu yansıdığını dile getiren Uzunöz, gençlerin örgüye ve geleneksel el sanatlarına ilgilerinin arttığını ifade etti. Etkinliğin sonunda çok sayıda ağacı giydiren öğrenciler, ağaçların önünde hep birlikte hatıra pozu verdi.

Kalite ve Akreditasyon


Sosyal Medya