Dekan Mesajı

Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm

  Değerli Öğrencilerimiz,

  1970 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi tarafından Bursa Tıp Fakültesi adıyla kurulan fakültemiz 53 yıldır eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Fakültemiz öğretim kadrosu ve bütün alanlardaki uygulama hastanesi, simülasyon merkezi ve laboratuvarları ile siz öğrencilerimizin en iyi tıp eğitimini almaları ve iyi bir doktor olmanız için çalışmaktadır. UTEAK tarafından akredite edilmiş bir fakülte olarak aynı zamanda Türkiye Yeterlilik Çerçevesine tam uyum göstererek Avrupa Yeterlilik Çerçevesini de hak etmiştir. Bu sayede öğrencilerimizin yükseköğretim ile staj yeterliliklerinin ve yurt dışında geçirilen öğrenim dönemlerinin kazanımlarının karşılıklı olarak otomatik tanınmasını sağlanmaktadır. Böylelikle, Avrupa Birliği'nde mesleki yeterliliklerin tanınmasına ilişkin direktif gereği, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın sınır ötesi hareketini mümkün kılarak yurt dışında mesleklerini icra etmelerini ya da istihdam olmaları sağlanmıştır.

  Akreditasyon ve kalite çalışmaları bizlerin önceliğidir. Bursa Uludağ Üniversitesi 2023 yılında YÖKAK tarafından Kurumsal Akreditasyon sürecini başarı ile tamamlayarak akredite edilmiştir. Akreditasyon süreçleri devam eden süreçler olup Anabilim Dalları’mızda  ulusal ve uluslararası akredite olanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır ve artacaktır.

  Araştırma Üniversitesi olan üniversitemiz araştırma ve geliştirmeye çok önem vermektedir. Eğitim ve öğretimin yanı sıra araştırma laboratuvarlarımızda çalışmalarımız sürmektedir. Lisans döneminiz boyunca bu araştırmalara katılmak isteyebilirsiniz. Araştırma yapmak isteyen herkese kapımız açık olacaktır.

  Entegre eğitim modeli ile siz sevgili öğrencilerimiz 6 yıl boyunca alanında uzman çok değerli öğretim üyelerimizden eğitim alacaksınız. Hekimlik sanatı usta-çırak ilişkisidir. Sizler derslerinize çalıştığınız kadar öğretim üyelerimizle de vakit geçireceksiniz. Böylelikle bu kutsal mesleğin inceliklerini hasta-hekim ilişkisinin nasıl olması gerektiğini kavrayacaksınız. Altı yılın sonunda üniversitenizden ayrılırken içinizde bir burukluk olacak, fakat sizler de bizler de iyi birer hekim olduğunuz için gurur duyacağız.

  Hekimlik zor bir meslektir. Meslekten öte bir yaşam biçimidir. Hastalarınızın iyiliği hayatınız boyunca her şeyin önünde olacaktır. Emin olunuz ki karşılığını fazlasıyla alacaksınız. İyileşen bir hastanızın mutluluğu dünyalara bedel olacaktır.

  Kendinizi üniversite süresince hekimliğe hazırlayacaksınız. Hekimler aynı zamanda sosyal ortamlarda fark yaratan kişilerdir. Hobileriniz ve sizi siz yapan özelliklerinizle ilgilenmeyi ihmal etmeyiniz. Üniversite yaşamı sadece derslerden ibaret değildir. Gençlik zamanlarınızda arkadaşlıklar, sohbetler, müzik, sinema ve yaşama dair her şey olacaktır. Bir hekim sosyal yaşantıda da söz sahibi ve bilgili olmalıdır.

  Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olarak eminim ki altı yılın sonunda iyi ki bu fakülteye gelmişim diyeceksiniz. Bir zamanlar benim de geçmiş olduğum sıralardan sizler de geçip genç, dinamik, geleceğe umutla bakan ve yön veren hekimler olmanız dileği ile…

Saygı ve Sevgilerimle

Prof. Dr. Funda Coşkun
Dekan

 

 

Kalite ve Akreditasyon


Sosyal Medya