Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı 45 yaşında

22 Ocak, 2019 - 11:55 -- selim
Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, kuruluşunun 45. yıldönümü etkinliklerini tüm öğretim üyeleri, asistanlar ve personelin katılımıyla kutladı.
 
Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı kurucu akademisyenleri Prof. Dr. İbrahim Ildırım, Prof. Dr. Ünsal Günay, Prof. Dr. Turgut Özeke, bölüm yöneticileri, personel ve eski mezunlar katıldı. Programda 2016 yılında hayatını kaybeden eski anabilim dalı başkanlarından ve Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı kurucusu Prof. Dr Özgen Eralp anıldı.
 

 

Türkiye’nin en önemli Pediatri Anabilim Dallarından birisi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nilgün Köksal, törene katılanlara hitaben yaptığı konuşmasında BUÜ Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı’nın 2019 yılında 14 bilim dalı, hepsi kendi bilim dallarında söz sahibi 22 öğretim üyesi ve 16 yıllık uluslararası indekslerce taranan Güncel Pediatri Dergisi’ne sahip olduğunu kaydetti. Köksal ayrıca, Türkiye’nin önemli kongrelerinden biri olan ve bu yıl 15.’sinin kutlanacağı Uludağ Pediatri Kış Kongresi’yle de ülkenin en önemli pediatri anabilim dallarından birisi olduğunu vurguladı.
 

45. yıl pastası hep birlikte kesildi

Uludağ Pediatri Anabilim Dalı’nın kurucusu Prof. Dr. İbrahim Ildırım da konuşmasında kuruluş döneminde yaşadıkları zorlukları aktardı. Anabilim Dalı’na emek veren emekli akademisyenlerden Prof. Dr. Ünsal Günay ve Prof. Dr. Turgut Özeke ise görev yaptıkları dönemdeki anılarını katılımcılarla paylaştılar. Etkinlik, kurucu akademisyenlerin 45. yıl pastasını kesmesiyle ve konukların anılarını paylaşmasıyla sona erdi.
 

Kalite ve Akreditasyon


Sosyal Medya