Tıp Fakültesi başarılı öğrenciye kucak açtı

2 Ağustos, 2018 - 08:30 -- selim
Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm
Çocukların eğitim hayatına başladığı ilk günden beri hayallerini süsleyen üniversiteler,  şu günlerde tatlı bir telaş içinde.  Seçme sınavında başarılı olan öğrenciler,  kariyerlerinin başlangıcı sayılan tercihlerini doğru yapabilmek için Üniversitelerin tanıtım günlerine büyük ilgi gösteriyor.
 

BAŞARILI ÖĞRENCİYE BURS

Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın göreve geldiğinde başlattığı,  Uludağ Üniversitesi’ni tercih eden başarılı öğrencilere özel burs kampanyası bu yıl da sürüyor. Başarılı öğrencilerin Uludağ Üniversitesi’ni tercih etmelerini sağlayıp eğitimin niteliğini yükseltmeyi amaçlayan uygulama büyük ilgi görüyor. 3. Nesil Üniversite olmayı vizyon edinen Üniversite, başarılı öğrenciyi çekerek Araştırma Üniversitesi altyapısını da güçlendirmeyi amaçlıyor. Rektör Prof. Dr. Ulcay, “Hedefimiz daha nitelikli öğrencilerin Bursa Uludağ Üniversitesi’ni seçmesine vesile olmak” diye konuştu.
 
Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezinde 1-12 Ağustos tarihleri arasında devam edecek olan tanıtım günlerinde öğrencilerin yanı sıra velilere de tercih ve meslek seçimine yönelik rehberlik hizmeti veriliyor.
 
Tanıtım standımızı gezen ve Tıp Fakültesi hakkında Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Halil SAĞLAM, Doç.Dr. Züleyha ALPER, Doç.Dr. İlker Mustafa KAFA ile İlker Gökay Güney, Bedirhan Ergül, Kaan Mert Özel, Kemal Ataçağan Çağlar, Mert Canbek, Mert Topçu, Merve Ortakaya, Hakan Çırnaz, Enes Beykoz'dan oluşan tanıtım ekibinden bilgi alan öğrenciler tercih etmek istedikleri bölümler hakkında detaylı bilgiler alıyorlar. 
 
Tıp Fakültesini seçen başarılı 20 öğrenciye de burs veriyor. Buna göre, YKS sonucunda ilk 500 içinde yer alan öğrenciden Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih edenlere 1.500 TL, 500-1000 arasındaki öğrencilere 1000 TL, 1000-1500 arasındaki öğrencilere 500 TL eğitim bursu verilecek.
 
Üniversite ayrıca, başarılı öğrenciye ücretsiz yurt ve yemek olanağı da sağlıyor.
 
Tanıtım ekibi, 1-12 Ağustos tarihleri arasında üniversitenin ve tıp fakültesinin sağladığı imkanlar, akademik programlar, burs seçenekleri, kampüs imkanları, üniversitenin yurtiçi ve yurtdışı olanakları, barınma imkanları hakkında detaylı bilgiler vermeye devam edecek.