Lokal anestezi ile göz onarımına ESCRS’den ödül

20 Ekim, 2017 - 11:09 -- selim
Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri, göz hastalıkları konusunda Dünyanın önde gelen toplantılarından olan ve 7 bin 500 üyeye sahip Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahlar Derneği’nin (ESCRS) Kongresinde sundukları bildiri ile ödül kazandı.
 
Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleştirilen ESCRS-2017 kongresinde toplam 130 ülkeden 2 bine yakın bildiri sunuldu.
 
Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Tuncer Özmen, Doç. Dr. Berna Akova Budak ve Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç da, Lizbon`da önce Avrupa Kornea Derneği (EuCornea) kongresinde, sonrasında da ESCRS kongresinde 5`i poster 1’ì sözlü sunum olmak üzere 6 çalışma ile Uludağ Üniversitesi’ni ve Türkiye’yi temsil etti.
 
Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç, Doç. Dr. Berna Akova Budak ve Prof. Dr. Ahmet Tuncer Özmen`in “Ön segmentin delici yaralanmalarında, lokal anestezi ile primer onarımı yapılan hastaların klinik özellikleri” isimli çalışmaları kongrede yoğun ilgi gördü. ESCRS tarafından yapılan çalışmalar değerlendirilip puanlandıktan sonra en yüksek puan alan 40 çalışma burs ile ödüllendirildi. Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç da yaptığı bilimsel çalışmalar nedeniyle ESCRS tarafından burs ile ödüllendirilen bilim insanlarının arasında yer aldı. 
 
 

Kalite ve Akreditasyon


Sosyal Medya