Uludağ 2022 KBB Günleri

Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm
Tarih: 
Perşembe, 3 Mart, 2022 - 08:00 to Pazar, 6 Mart, 2022 - 17:00
Etkinlik Yeri: 
Monte Baia Otel - Uludağ
Sevgili Meslektaşlarımız,
 
İlkini 1998 yılında olmak üzere her iki yılda bir düzenlediğimiz Uludağ KBB Günleri’ne sizlerin yoğun ilgisi ilk toplantıdan bugüne kadar devam etti. 13. Uludağ KBB Günleri’ne siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.
 
Her sene farklı bir temanın ele alındığı toplantımızda bu yıl kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi alanındaki gelişmeleri ve değişimleri farklı bir bakış açısıyla ele alacağız: “Otorinolarengoloji’nin Çakraları”
 
Bildiğiniz üzere özellikle doğu felsefesinde önemli yeri olan çakralar ki Sanskritçede tekerlek anlamına gelmektedir; bedenimizde yer alan 7 temel  enerji merkezini ifade ederler. Her bir çakranın bedenimizde belli bazı organları ve duyuları temsil ettiği düşünülmektedir. Çakraların sağlıklı bir şekilde çalışması ile ruh, zihin ve beden dengesi sağlanır. Biz de bu felsefeden hareket ederek bu yılın rengini boğaz çakrasının mavi-turkuaz renginden esinlenerek belirledik. KBB alanı ile ilgili tüm alt başlıkları bu yedi çakra sistemi temelinde oluşturduğumuz paneller, konferanslar ve eğitsel kurslar olacak bir içerikle hazırladık. Bu bakış açısıyla hazırlanan içeriğin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.
 
Sizleri 03-06 Mart 2022 tarihlerinde aramızda görmeyi diliyoruz.
 
Sevgi ve selamlarımızla,