8. Uludağ Tıbbi Onkoloji Sempozyumu

Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm
Tarih: 
Perşembe, 30 Haziran, 2022 - 09:00 to Cumartesi, 2 Temmuz, 2022 - 17:00
Etkinlik Yeri: 
Merinos AKKM
Değerli Meslektaşlarım,
 
Onkoloji pratiğinin baş döndürücü bir hızlı değiştiği günümüzde, üretilen bilginin de aynı hızda muhataplarına ulaştırılması, nitelikli bir sağlık hizmeti için elzemdir. Ülkemizde bu amaca hizmet eden birçok nitelikli toplantıların düzenlenmesi görmek gelecek adına umut vericidir.
 
Sempozyumda bilimsel paylaşımların yanısıra, Multidisipliner bir uygulama alanı olan onkoloji pratiğinde birlikte çalıştığımız diğer Bilim adamları, uzmanlık alanları mensuplarının da katıldığı oturumlar ile günlük uygulamalar sırasında yaşanan sorunlara da çözüm yolları aranacaktır.
 
Meme kanseri ülkemizde de dünyada olduğu gibi en sık görülen kadın kanseridir. Ancak erken tanı, önleme ve tedavi alanındaki gelişmeler ile ölüm oranları azalmıştır. Hastalıktan kurtulan bireylerin yaşamlarını kaliteli sürdürmek adına komplikasyonların önlenmesi ve giderilmesi üzerinde ciddiyetle durulması gereken temel sorunlardan biri olup, sempozyum sırasında düzenlenen Halk Okulu ve Kurs uygulamaları ile konuya açıklık getirilmeye çalışacaktır.
 
Sekizincisi düzenlenecek olan gelenekselleşen sempozyumunuza katkıda bulunan değerli bilim adamlarına, destek veren sivil toplum kuruluşlarına, yerel yönetim yetkililerine tek tek teşekkür ederiz.
 
Değerli katkılarınızı bekliyoruz, sempozyumda görüşmek dileklerimizle...
 
Prof. Dr. Türkkan Evrensel
Sempozyum Eşbaşkanı
 
Prof. Dr. Atilla Soran
Sempozyum Eşbaşkanı