Prof. Dr. Kaya Kılıçturgay (1929-2020) vefat etti

23 Aralık, 2020 - 11:51 -- selim
Yazıcı uyumlu sürümYazıcı uyumlu sürüm

Fakültemizde 26.02.1979-02.05.1996 tarihleri arasında Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Kaya Kılıçturgay’ı kaybettik. Kendisi 23 Aralık 1981-13 Aralık 1983 tarihlerinde 44. TC Hükümetinde Sağlık Bakanlığı ve fakültemizdeki çalışma süresinin büyük bölümünde Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.